MÖBLER / Byråar, sekretärer / Spegel 13767303
*
nr 1376 7303
Spegel
+ byrå, 2 delar, 1960-tal. Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp, Höjd: 54 + 60
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:28:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 03:44:18
1
2.000 kr
30/1 08:56:13
2
800 kr
30/1 08:56:13
1
900 kr (Budbetjänt)
1/2 16:19:26
3
1.000 kr
1/2 16:19:26
1
1.100 kr (Budbetjänt)
1/2 18:03:50
4
1.800 kr
1/2 18:03:50
1
1.900 kr (Budbetjänt)
1/2 18:04:04
4
2.000 kr
1/2 18:04:04
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/2 18:06:17
4
2.200 kr
1/2 18:23:36
5
Vinnande bud
1/2 18:24:53
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé glas & trä byrå byråar hovmantorp spegel
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1376 7303
Spegel
+ byrå, 2 delar, 1960-tal. Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp, Höjd: 54 + 60
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 03:44:18 | 1 | 2.000 kr |
30/1 08:56:13 | 2 | 800 kr |
30/1 08:56:13 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/2 16:19:26 | 3 | 1.000 kr |
1/2 16:19:26 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:03:50 | 4 | 1.800 kr |
1/2 18:03:50 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:04:04 | 4 | 2.000 kr |
1/2 18:04:04 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:06:17 | 4 | 2.200 kr |
1/2 18:23:36 | 5 | Vinnande bud |
1/2 18:24:53 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé glas & trä byrå byråar hovmantorp spegel
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27